Четвер, 16.05.2024, 22:32
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гості"Вітаю Вас, Гість · RSS
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [0]
НУВГП [2]
В даній категорії розміщені статті, що стосуються НУВГП і висвітлювати останні важливі події в університеті.
Наука [1]
Культура [0]
Спорт [0]
ІТ [1]
Міні-чат
200
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24
Статистика
Проверка тиц


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Yandex
Яндекс.Метрика Счетчик тИЦ и PR
 Каталог статей
Головна » Статті » НУВГП

Кафедра автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій
Склад кафедри

Кафедра електротехніки та автоматики була організована у 1959 році з метою вивчення студентами загальної електротехніки і автоматизації технологічних процесів в гідромеліорації, механізації гідромеліоративних робіт, в будівництві та у торф’яній промисловості. Очолювали кафедру доценти Г.М.Шелємєтьєв (1959-1972 р.р.), О.М.Франчук (1972-1980 р.р.), Б.А.Лозін (1980-1990 р.р.). З 1990 р. завідувачем кафедри обрано Заслуженого працівника народної освіти, відмінника вищої освіти, академіка Міжнародної академії комп’ютерних наук і систем і Української екологічної академії наук, к.т.н., професора Б.О.Баховця.
До 1989 р. кафедра була загально-інженерною. У 1989 році вона почала підготовку фахівців за спеціалізацією „Автоматизація гідромеліоративних систем” і стала випусковою. Випуск інженерів продовжувався до 2001 р. Всього було підготовлено 240 фахівців.
З 1997 р. кафедра розпочала підготовку фахівців за напрямом „Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”. В даний час на кафедрі працює 23 штатних працівників і 6 сумісників, які забезпечують викладання 74 дисциплін студентам університету, у тому числі 45 дисциплін, які вивчають студенти спеціальності „Автоматизоване управління технологічними процесами”. Серед викладачів 62% мають вчені ступені і звання, в їх числі 4 доктори наук, професори.
Щорічно кафедра проводить олімпіади з електротехніки, електроніки та мікропроцесорної техніки і теорії автоматичного керування, що сприяє залученню студентів до наукової роботи.
Наукова робота кафедри проводиться за напрямом „Розробка і дослідження систем та засобів автоматизації технологічних процесів”. На підставі виконаних робіт захищені 2 докторських дисертації (З.Р.Маланчук, 2002 р. і В.В.Кованько, 2007 р.) і 5 кандидатських дисертацій викладачами В.Я.Ткачуком, В.Й.Пастушенком (керівник Б.О.Баховець), Р.В.Жомируком і С.Є.Стецем (керівник З.Р.Маланчук) і О.М.Наумчуком (керівник В.Й.Пастушенко). Ст. викладачі Є.В.Юрчевський, С.К.Матус і А.І.Щурок закінчили аспірантуру і готують до захисту свої наукові роботи.
В даний час в докторантурі навчається доц. В.В.Древецький і в аспірантурі при кафедрі навчаються Л.В.Филипчук, В.С.Мельник, О.Ф.Кінчур, А.П.Сафоник, О.А.Фурсачик і А.М.Стеценко.
Викладачами кафедри за останні роки опубліковано 4 монографії, 1 підручник, 9 навчальних посібників, понад 350 наукових статей, отримано 52 свідоцтва про винаходи, видано біля 200 навчально-методичних розробок.
До наукової роботи залучаються кращі студенти. У 2008 році підготували на науково-технічну конференцію професорсько-викладацького складу та студентів 36 доповідей, з яких 12 рекомендовано до публікування.
Професорсько-викладацький склад кафедри підтримує тісні зв’язки зі спорідненими кафедрами ВНЗ України. Зокрема, з кафедрами автоматизації теплових і хімічних процесів НУ „Львівська політехніка”, Київського національного університету харчових технологій, автоматизації виробничих процесів Луцького і Тернопільського державних університетів. Крім того, кафедра має зв’язки з науково-виробничим підприємством „Інтелект” (м. Маріуполь) з питань впровадження в навчальний процес системи SCADA, фірмою „Мікрол” (м. Івано-Франківськ), майже всі засоби автоматизації якого використовуються в навчальному процесі, ВАТ „Системний дизайн” (м. Здолбунів, Рівненська область) з питань розробки і виготовлення мікропроцесорних засобів автоматизації, з фірмою „Гама” (м. Дніпропетровськ) та іншими підприємствами. Лабораторна база кафедри налічує 14 лабораторій, оснащена сучасними засобами автоматизації на базі промислових програмованих логічних контролерів з пристроями вводу-виводу, мікропроцесорними регуляторами, 50 комп’ютерами тощо.
Наявний науковий потенціал та лабораторна база дозволяє розробляти нові системи автоматизації технологічних процесів, нові елементи автоматизованих систем контролю і регулювання тощо. Співробітниками кафедри на замовлення розроблені проект автоматизації процесу очистки стічних вод гальванічного виробництва, система автоматичного регулювання рН розчинів, перетворювач аналогового сигналу в ШІМ сигнал, що дозволяє замінювати виконавчі механізми з електроприводом на клапанні, а також перетворювачі ЕРС термопар типу ТХА і постійної напруги 0-5 В в уніфіковані сигнали струму і напруги. проходить випробування система контролю і управління розподіленими на значній території об’єктами з використанням мобільного і радіозв’язку, розробляється система автоматизації технологічного процесу виготовлення добавок до бетонів на замовлення одного із Рівненських заводів, проводиться дослідження використання нейронних мереж для управління помповою станцією водопостачання міста, надаються консультації з використання асинхронного електропривода з частотним керуванням, програмування мікро контролерів тощо.
Викладачі кафедри беруть участь в організаційній роботі університету та його підрозділів. Проф. Б.О.Баховець є членом Вченої ради університету і Науково-методичної ради університету, а також є членом вченої ради факультету прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем. Доцент В.Й.Пастушенко є заступником декана факультету. Проф. З.Р.Маланчук очолює інститут післядипломної освіти і є членом ректору університету і членом Вченої ради.
Колектив кафедри запрошує до співпраці підприємства і організації міста і області в питаннях автоматизації технологічних процесів і установок.



Джерело: http://nuwm.rv.ua/index.php
Категорія: НУВГП | Додав: Vincekrafter (26.01.2013)
Переглядів: 1645 | Теги: АУТП, НУВГП, кафедра автоматизації та комп'ютерн | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
WEB-мастер
Теги
бізнес-процесами тема АУТП кафедра автоматизації та комп'ютерн НУВГП УБП файл АПТП internet WiFi Комп'ютерні мережі 4-й курс ППСПУ стаття Звіт сафоник real systems звіти ПБС бізнес лекція процесами управління робота лабораторна кп АНТП курсова MYO жестовий інтерфейс Універсальний наука вак новини космос ІТ Комп'ютер Штучний інтелект діагностування Надійність систем та технічних Олісма 4-курс КСМ realtimesystems
Друзі сайту
Ми ВКонтакті
Google
Distortion
Vincekrafter
Реклама

Counter
Створити безкоштовний сайт на uCoz