Середа, 27.11.2024, 15:47
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гості"Вітаю Вас, Гість · RSS
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Комп'ютерні мережі [1]
Міні-чат
200
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24
Статистика
Проверка тиц


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Yandex
Яндекс.Метрика Счетчик тИЦ и PR
 Каталог статей
Головна » Статті » ІТ » Комп'ютерні мережі

Як передати колекцію фільмів за секунду?
Новий стандарт бездротового зв'язку Wi-Fi 802.11ad, зовсім недавно схвалений IEEE, вже почали освоювати в Німеччині. Німецький провайдер Creonic уклав контракт з англійською компанією Blu Wireless Technology. Вже навесні 2013 року він планує почати надавати послуги бездротового зв'язку на швидкості до 7 Гбіт/с. Сучасні інтерфейси передачі даних один за одним досягли швидкостей в кілька гігабіт, ставши в рази швидше за своїх попередників. Теоретичний максимум для USB 3.0 становить 5 Гбіт/с, а для SATA-III і Wi-Fi 802.11ac - 6 Гбіт/с. Затверджені протоколи Ethernet стандартів 40 і 100 Гбіт/с, але більшість фактично продовжує користуватися гігабітним каналами. З'явився навіть гігабітний IrDA (Giga-IR) - якраз в той час, коли ІЧ-інтерфейс в побуті витіснили Bluetooth і Wi-Fi. Чи є успіхи в подальшому збільшенні пропускної здатності? Яких результатів вдалося домогтися хоча б в умовах лабораторії?

Лазери
Ще 22 травня 2011 вчені з Технологічного інституту в Карлсруе (Німеччина) опублікували в Nature Photonics результати видатного експерименту в галузі телекомунікацій. Їм вдалося досягти швидкості 26 терабіт в секунду, передаючи дані по одному лазерному променю на відстань 50 км. Настільки феноменальний результат був отриманий завдяки мультиплексуванню з ортогональним частотним поділом каналів. Без такої схеми модуляції швидкості виходять набагато скромніші.

Терагерцовий діапазон
Спрямована передача даних дозволяє досягти феноменальних швидкостей, проте вона мало придатна для домашнього застосування. Бездротовий зв'язок численних мобільних пристроїв зазвичай здійснюють по радіочастотних каналах. Тут теж є свої позитивні результати. 16 травня 2012 дослідники з Технологічного інституту в Токіо використовували терагерцовий діапазон для бездротової передачі даних. Інтерфейс отримав робочу назву T-Ray і запропонований як подальший розвиток Wi-Fi для швидкісного зв'язку в межах десятка метрів. Максимальна швидкість передачі даних в експерименті склала 3 Гбіт/с на частоті 542 ГГц. Це менше, ніж дозволяє Wi-Fi 802.11ac вже зараз, але автори пророкують своїй розробці великий потенціал для розвитку.

Волоконна оптика
Найбільш вражаючих значень, як і раніше вдається досягти з використанням волоконної оптики. 28 вересня 2012 вчені з Університету Хоккайдо і Технічного університету Данії за участю ряду приватних компаній досягли швидкості передачі даних один петабіт в секунду. Таке пікове значення було зареєстровано при відправці пакетів даних через один кабель із дванадцятьма хвилеводами на відстань 52,4 км. Практично це можна порівняти з миттєвою відправкою п'яти тисяч двогодинних фільмів у форматі HDTV через все місто, от тільки з таким навантаженням ще довго не впораються інші комплектуючі.
Категорія: Комп'ютерні мережі | Додав: Vincekrafter (27.02.2013)
Переглядів: 378 | Теги: internet, WiFi, Комп'ютерні мережі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
WEB-мастер
Теги
бізнес-процесами тема АУТП кафедра автоматизації та комп'ютерн НУВГП УБП файл АПТП internet WiFi Комп'ютерні мережі 4-й курс ППСПУ стаття Звіт сафоник real systems звіти ПБС бізнес лекція процесами управління робота лабораторна кп АНТП курсова MYO жестовий інтерфейс Універсальний наука вак новини космос ІТ Комп'ютер Штучний інтелект діагностування Надійність систем та технічних Олісма 4-курс КСМ realtimesystems
Друзі сайту
Ми ВКонтакті
Google
Distortion
Vincekrafter
Реклама

Counter
Створити безкоштовний сайт на uCoz