Неділя, 06.07.2025, 12:37
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гості"Вітаю Вас, Гість · RSS
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [0]
НУВГП [2]
В даній категорії розміщені статті, що стосуються НУВГП і висвітлювати останні важливі події в університеті.
Наука [1]
Культура [0]
Спорт [0]
ІТ [1]
Міні-чат
200
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24
Статистика
Проверка тиц


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Yandex
Яндекс.Метрика Счетчик тИЦ и PR
 Каталог статей
Головна » Статті » НУВГП

Кафедра автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій
Склад кафедри

Кафедра електротехніки та автоматики була організована у 1959 році з метою вивчення студентами загальної електротехніки і автоматизації технологічних процесів в гідромеліорації, механізації гідромеліоративних робіт, в будівництві та у торф’яній промисловості. Очолювали кафедру доценти Г.М.Шелємєтьєв (1959-1972 р.р.), О.М.Франчук (1972-1980 р.р.), Б.А.Лозін (1980-1990 р.р.). З 1990 р. завідувачем кафедри обрано Заслуженого працівника народної освіти, відмінника вищої освіти, академіка Міжнародної академії комп’ютерних наук і систем і Української екологічної академії наук, к.т.н., професора Б.О.Баховця.
До 1989 р. кафедра була загально-інженерною. У 1989 році вона почала підготовку фахівців за спеціалізацією „Автоматизація гідромеліоративних систем” і стала випусковою. Випуск інженерів продовжувався до 2001 р. Всього було підготовлено 240 фахівців.
З 1997 р. кафедра розпочала підготовку фахівців за напрямом „Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”. В даний час на кафедрі працює 23 штатних працівників і 6 сумісників, які забезпечують викладання 74 дисциплін студентам університету, у тому числі 45 дисциплін, які вивчають студенти спеціальності „Автоматизоване управління технологічними процесами”. Серед викладачів 62% мають вчені ступені і звання, в їх числі 4 доктори наук, професори.
Щорічно кафедра проводить олімпіади з електротехніки, електроніки та мікропроцесорної техніки і теорії автоматичного керування, що сприяє залученню студентів до наукової роботи.
Наукова робота кафедри проводиться за напрямом „Розробка і дослідження систем та засобів автоматизації технологічних процесів”. На підставі виконаних робіт захищені 2 докторських дисертації (З.Р.Маланчук, 2002 р. і В.В.Кованько, 2007 р.) і 5 кандидатських дисертацій викладачами В.Я.Ткачуком, В.Й.Пастушенком (керівник Б.О.Баховець), Р.В.Жомируком і С.Є.Стецем (керівник З.Р.Маланчук) і О.М.Наумчуком (керівник В.Й.Пастушенко). Ст. викладачі Є.В.Юрчевський, С.К.Матус і А.І.Щурок закінчили аспірантуру і готують до захисту свої наукові роботи.
В даний час в докторантурі навчається доц. В.В.Древецький і в аспірантурі при кафедрі навчаються Л.В.Филипчук, В.С.Мельник, О.Ф.Кінчур, А.П.Сафоник, О.А.Фурсачик і А.М.Стеценко.
Викладачами кафедри за останні роки опубліковано 4 монографії, 1 підручник, 9 навчальних посібників, понад 350 наукових статей, отримано 52 свідоцтва про винаходи, видано біля 200 навчально-методичних розробок.
До наукової роботи залучаються кращі студенти. У 2008 році підготували на науково-технічну конференцію професорсько-викладацького складу та студентів 36 доповідей, з яких 12 рекомендовано до публікування.
Професорсько-викладацький склад кафедри підтримує тісні зв’язки зі спорідненими кафедрами ВНЗ України. Зокрема, з кафедрами автоматизації теплових і хімічних процесів НУ „Львівська політехніка”, Київського національного університету харчових технологій, автоматизації виробничих процесів Луцького і Тернопільського державних університетів. Крім того, кафедра має зв’язки з науково-виробничим підприємством „Інтелект” (м. Маріуполь) з питань впровадження в навчальний процес системи SCADA, фірмою „Мікрол” (м. Івано-Франківськ), майже всі засоби автоматизації якого використовуються в навчальному процесі, ВАТ „Системний дизайн” (м. Здолбунів, Рівненська область) з питань розробки і виготовлення мікропроцесорних засобів автоматизації, з фірмою „Гама” (м. Дніпропетровськ) та іншими підприємствами. Лабораторна база кафедри налічує 14 лабораторій, оснащена сучасними засобами автоматизації на базі промислових програмованих логічних контролерів з пристроями вводу-виводу, мікропроцесорними регуляторами, 50 комп’ютерами тощо.
Наявний науковий потенціал та лабораторна база дозволяє розробляти нові системи автоматизації технологічних процесів, нові елементи автоматизованих систем контролю і регулювання тощо. Співробітниками кафедри на замовлення розроблені проект автоматизації процесу очистки стічних вод гальванічного виробництва, система автоматичного регулювання рН розчинів, перетворювач аналогового сигналу в ШІМ сигнал, що дозволяє замінювати виконавчі механізми з електроприводом на клапанні, а також перетворювачі ЕРС термопар типу ТХА і постійної напруги 0-5 В в уніфіковані сигнали струму і напруги. проходить випробування система контролю і управління розподіленими на значній території об’єктами з використанням мобільного і радіозв’язку, розробляється система автоматизації технологічного процесу виготовлення добавок до бетонів на замовлення одного із Рівненських заводів, проводиться дослідження використання нейронних мереж для управління помповою станцією водопостачання міста, надаються консультації з використання асинхронного електропривода з частотним керуванням, програмування мікро контролерів тощо.
Викладачі кафедри беруть участь в організаційній роботі університету та його підрозділів. Проф. Б.О.Баховець є членом Вченої ради університету і Науково-методичної ради університету, а також є членом вченої ради факультету прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем. Доцент В.Й.Пастушенко є заступником декана факультету. Проф. З.Р.Маланчук очолює інститут післядипломної освіти і є членом ректору університету і членом Вченої ради.
Колектив кафедри запрошує до співпраці підприємства і організації міста і області в питаннях автоматизації технологічних процесів і установок.



Джерело: http://nuwm.rv.ua/index.php
Категорія: НУВГП | Додав: Vincekrafter (26.01.2013)
Переглядів: 1682 | Теги: АУТП, НУВГП, кафедра автоматизації та комп'ютерн | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2025
Пошук
WEB-мастер
Теги
АУТП кафедра автоматизації та комп'ютерн НУВГП АПТП internet wifi Комп'ютерні мережі 4-й курс робота лабораторна наука ППСПУ стаття файл Звіт сафоник real systems звіти ПБС УБП бізнес бізнес-процесами лекція процесами тема управління КП АНТП курсова MYO жестовий інтерфейс Універсальний Новини вак космос ІТ Комп'ютер Штучний інтелект діагностування Надійність систем та технічних Олісма 4-курс КСМ realtimesystems
Друзі сайту
Ми ВКонтакті
Google
Distortion
Vincekrafter
Реклама

Counter
Створити безкоштовний сайт на uCoz